Wyjątkowa Herbata

herbata

W Galerii Smaku nie serwujemy herbaty ekspresowej. Proponujemy naszym klientom coś o wiele lepszego.

Wszystkie herbaciane napary tworzone są z najwyższe jakości herbat, sprowadzanych z najstarszych, prestiżowych Plantatorów z Chin. Przykładamy szczególną wagę do sposobu i czasu ich parzenia oraz podawania.

herbata3herbata2

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy herbaty dostępne w naszej restauracji.

 

KLASYCZNA CZARNA

Niczym piękna dziewczyna, na wieczorowym przyjęciu z filiżanką ciemnej herbaty
w dłoniach, tak ta herbata jest najbardziej wdzięczną towarzyszką wszystkich posiłków w ciągu całego dnia. Smakuje ze wszystkim, zarówno pasuje do śniadania,
jak i do kolacji, do ciasta na tarasie lub bezpośrednio na trawie.

CASABLANCA

Herbata czarna o średnio długich ciasnych, równych i błyszczących liściach.
Doskonała do solidnych posiłków śniadaniowych, jak i po obiedzie.
Znakomicie harmonizuje się z typową porą dnia Five O’clock.

MANDARYN YUNNAN

Herbata chińska z rodzaju herbat czarnych. Uprawiana na nielicznych wysokogórskich plantacjach w południowo-wschodniej prowincji Chin. Przygotowywana metodą ręczną, w niezwykle rygorystycznej herbacianej metodzie.

Pić bez użycia cukru lub innych polepszaczy, najlepiej bez zbędnego towarzystwa solidnych potraw. Delikatne domowe ciasto nie urazi jej dumy. Jakiekolwiek myśli bądź rozmowy nieobyczajne w jej towarzystwie są dalece niewskazane.
Należy o niej pamiętać przynajmniej dwa razy dziennie. Raz rano i raz wieczorem,
ale nie nocą. Wierność i stałe delektowanie się jej powabem są podstawą wzajemnego zauroczenia.

SONATA KSIĘŻYCOWA

Kompozycja czarnych herbat z tzw. Herbat muzycznych. Urzeka swoją głębią oraz doskonale zgranym aromatem świeżych jeżyn, grejpfruta i listków maliny.
Polecamy ją zdecydowane do ciast kruchych. Herbata całoroczna o bardzo zdecydowanym silnym smaku i solidnym aromatem.

FRYDERYK

Wielki nasz Fryderyk zasłynął wirtuozerią wspaniałego fortepianu. Herbata Fryderyk została napisana z myślą o wszystkich wirtuozach życia, tych znanych i nieznanych,
jako hołd twórczym wysiłkom, zmieniającym życie na lepsze, piękniejsze, bardziej sprawiedliwe. Jest to herbata czarna aromatyzowana odrobinami pomarańczy
i poziomki oraz kwiatuszkami bławatka. Smakuje znakomicie z owocowym ciastem, kremówkami lub tortem orzechowym.

SIEDEM ŹRÓDEŁ

Herbata zielona z rodziny Gu. Posiada przepiękne liście zawinięte w długie sploty
o kolorze wysuszonej w cieniu trawy, lekko matowe, z białymi końcuszkami.
Rzadko spotykana uroda i aromat oraz głęboki lekko wytrawny smak czynią z Siedmiu Źródeł herbatę tajemniczą w odbiorze. Doskonałe pasuje po południu do jarskich
lub rybnych dań, lub też jako samotna przyjaciółka popołudniowych rozmyślań.

SYDNEY MOJA MIŁOŚĆ

Herbata zielona aromatyzowana brzoskwinią i kwiatami słonecznika. Herbata z gatunku sencha. Długie i płaskie igiełki sencha mieszają się z aromatycznymi kwiatuszkami. Już sam zapach tej kompozycji oszałamia i przywołuje cudowne wspomnienia słonecznych, bajkowo kolorowych wysp wschodniego Pacyfikuj jak i odległego Sydney: miasta marzeń i entuzjazmu ludzi z całego świata, którym szczęśliwy los umożliwił realizację życiowych celów.
Pozwalamy się rozkoszować obydwu żywiołom przez kilka minut, następnie serwujemy ten boski aromat w filigranowych haiwankach, w czasie letnich słonecznych dni jak i zimą ku pokrzepieniu serc.

Komentarze

komentarze